ПОСЈЕТА ДОЊОЈ ГРАДИНИ

Дана 5. маја ученици прњаворске Гимназије посјетили су Спомен-подручје Доња Градина. Повод посјете је обиљежавање Дана сјећања на жртве усташког злочина у концетрационом логору Јасеновац. Ученици су ишли у пратњи професорице Славице Дивчић.

Присуствовали су парастосу српским жртвама који је служио патријарх српски Иринеј, а имали су прилику да чују и молитве на јеврејском и ромском језику које су прочитали главни рабин јеврејске заједнице у Србији Исак Асиел и члан Свјетског парламента Рома Драгољуб Ацковић. Након вјерског дијела, присутнима су се обратили и представници власти Републике Србије и Републике Српске, као и представници ромског и јеврејског народа.

Такође, ученици су присуствовали изложби ликовних и литерарних радова ученика основних и средњих школа. Поред изложбе, имали су прилику да прођу стазом на којој су мучени и убијани невини људи, међу којима је био и велики број дјеце.