АсуБиХ заживио и у Прњавору

Од 12. маја 2019. године Асоцијација средњошколаца у Босни и Херцеговини проширена је за још један локални тим, Прњавор.

Наиме, АсуБиХ је невладина, нестраначка и неполитичка организација средњошколаца, финансирана од стране Schuler Helfen Leben-а. Асоцијација је настала 2007. године, када је подржана са око 250 ученика. Данас, у АсуБиХ је укључено преко 1500 средњошколаца широм БиХ, који су распоређени у локалне тимове.

Од 12. маја ове године, један од локалних тимова постао је и Прњавор, са Анастазијом Шимић, на мјесту координатора, и Јованом Моравац, као PR-ом.  У тим је укључено неколико прњаворских гимназијалаца, који су већ првих дана након оснивања одржали први званични састанак, али и спровели низ акција.

Циљ АсуБиХ- а је повећање процента ученика у доношењу одлука, као и подстицање средњошколаца да преузму одговорност у своје руке. Асоцијација, такође, нуди могућност заједничке борбе за бољи положај средњошколаца у БиХ.

Уколико и ти желиш постати кројач своје будућности, немој бити тих! Реци гласно АсуБиХ!