ПОЕТСКО ВЕЧЕ

У четвртак, 30. маја, ученици наше школе су организовали поетско вече. Овим догађајем привукли су љубитеље поезије и музике и на занимљив начин представили репертоар који су сами бирали.

Имали смо прилику да чујемо неке од најпознатијих стихова наше љубавне поезије, као и пјесме које су употпуниле боемску атмосферу старих кафана, у којим су пјесници вјечито утапали тугу због неостварених љубави или смишљали антирежимске пароле. Поред тога, чули смо и стихове наших младих пјесника, Јоване Моравац и Аднана Селимовића. Све пјесме су одрецитоване и отпјеване уз одличну инструменталну подршку наших музичара.

Ово је први пут да су наши ученици самоиницијативно одлучили да организују овакав догађај. Надамо се да ће овакве вечери постати традиција и да ће заинтересованост публике бити већа.

Средства од продаје улазница ученици су донирали у хуманитарне сврхе.