НА МЛАДИМА СВИЈЕТ ОСТАЈЕ

Као што смо већ упознати, ученици наше школе су имали прилику да буду дио семинара који је у мјесецу октобру спровела ИН Фондација. Млади људи 16-24 године су имали прилику да науче како се пишу пројекти и да овладају многим животним техникама и вјештинама. Са овог семинара је изашло 10 пројеката: укупно шест пројеката из Прњавора, од чега и један пројекат ЈУ Гимназија Прњавор. Ово је био прелијеп начин да млади људи своје идеје преточе у дјела и на тај начин помогну својој заједници. Своје пројекте су дужни послати ИН Фондацији до 11.11.2019. године. Осим што су научили нове технике и вјештине, на овом семинару стекли су и нова познанства и пријатеље.

Анастазија Шимић, ученица наше школе и учесница семинара је изјавила:“ Семинари који је организовала ИН Фондација су ме научили много тога, од вјештине попут асертивне комуникације, па до писања пројеката, што ће нам бити од огромне користи у даљем животу. Садржај семинара одлично је осмишљен, вријеме је искориштено на најбољи могући начин, а начин предавања и приступ тренера био је врло иновативан, што је наше учење учинило квалитетнијим. Неизмјерно ми је драго што сам прошла кроз ову едукацију, стекла ново искуства и нова познанства. Са последњег семинара сам изашла много више мотивисана него што сам била била у почетку, са већом вјером у себе и своје способности, као и способности тима са којим радим.“