Хуманост наших ученика на дјелу

У суботу 16.04. 2016. године ученици ЈУ Гимназија Прњавор подржали су двије акције: спортски дан и акцију сређивања школског дворишта.

Спортски дан је традиционално одржан у организацији ученика трећих разреда, а у циљу прикупљања новчаних средстава за одлазак на матурску екскурзију.Ученици су се у просторијама фискултурне сале и на теренима спортског игралишта школе такмичили у бројним дисциплинама као што су: одбојка, кошарка, фудбал, између двије ватре, итд. Побједник није био важан, била је важна игра и сам циљ, који није био побједа, већ гест хуманости и солидарности.

Главни покретач друге акције било је одјељење IV4 на челу са разредним старјешином, Данијелом Кнежевић, који су заједно са осталим ученицима и особљем школе допринијели стварању предивног простора за одмор и опуштање. Матуранти су својим несебичним залагањем и трудом млађим генерацијама пружили не само предивно двориште, већ и свијетао примјер.