НОВО ИЗДАЊЕ ЧАСОПИСА „ДОСИТЕЈ“

Министарство просвјете и културе Републике Српске објавило је ново издање електронског часописа „Доситеј“ који доноси обједињене информације о активностима, пројектима и актуелностима у вези са употребом информационих технологија и дигитализацијом у области основног и средњег образовања у Републици Српској.

Између осталог, у часопису су представљени сви пројекти које је Министарство реализовало протекле године, а који се односе на употребу различитих технологија у наставном процесу, детаљне информације о реализованим обукама наставника и ученика из области примјене технологије у образовном процесу, доступним сервисима и апликацијама за једноставнију комуникацију између наставника и ученика, као и друге новости у вези са пројектима употребе електронских алата и дигитализације који се реализују у континуитету неколико година уназад.

У овогодишњем издању часописа „Доситеј“ посебан акценат је стављен на употребу дигиталних едукативних алата за реализацију наставних и ваннаставних активности, што се показало изузетно значајним током реализације наставе у ванредним околностима изазваним пандемијом корона вируса.

Часопис је доступан на: https://www.eucionica.com/wp-content/uploads/pdf/Casopis-Dositej-10.pdf