СНАГА МЛАДИХ

Ученице наше школе, Зорана Благојевић и Емилија Грумић, које су чланице Омладинског центра, јуче су биле гошће у емисији ГЕНЕРАЦИЈА Z на РТРС-е. Поред њих, гости су били и наши бивши ученици Дајана Башић, предсједница Омладинског центра, и Аднан Селимовић, предсједник скупштине Центра. Ови млади људи су објаснили значај организивања младих и њиховог заједничког дјеловања у разним сферама, јер, иако је будућност у њиховим рукама, на вријеме је треба почети обликовати. Истакли су да је битно да се младим људима понуде они садржаји који су њима занимљиви, али су изразили и забринутост због тога што младе, како каже Аднан, ништа не интересује. На себе су преузели тежак задатак да ипак пронађу нешто што би њихови вршњаци прихватили и ни у ком случају нису обесхрабрени. Напротив, говорили су о успјешно реализованим пројектима током прошле године, као и плановима за наредни период. Предсједница Центра је истакла да ће се током наредног периода бавити темом активизма, насиља на друштвеним мрежама, утицаја медија на младе, а први форум је најављен за 22. фербруар. Оно што им је, по Емилијиним ријечима циљ, је да створе друштво по својим мјерилима. Да би се то десило, млади морају изабрати да буду активни чланови друштва, морају сваки дан помало себе мијењати да би у коначници навели и друге да се на њих угледају. Према њиховом искуству, Центар је одлично мјесто за то, јер су ту сви равноправни и сви имају прилику да износе своје идеје које се заједничким снагама брзо спроводе у дјела. Радују се сваком новом члану и свакој новој идеји, а нас радује што имамо младе људе који су спремни да раде и да напредују.

Емисију можете погледати на сљедећем линку: https://youtu.be/fafktv2UrIg