ЕДУКАТИВНА ПРЕДСТАВА ПОВОДОМ ДАНА ОПШТИНЕ

Поводом обиљежавања 24. марта, Дана општине, Драмска сцена СПКД „Просвјета“ Прњавор одиграла је данас позоришну представу “То нисам ја” за ученике наше школе.

Ученици ЈУ Гимназија Прњавор су уједно били и дио глумачке поставе која изводи представу, а иста је изведена у виду форум театра и третира врло актуелне теме: диктат друштвених мрежа, виртуелни живот и насиље на друштвеним мрежама. Представа говори о групи дјеце која се све више удаљавају једни од других, живот постаје све више виртуелан, губе реалне контакте и почињу да се понашају како правила фејсбука и инстаграма налажу. Након изведеног комада услиједила је дискусија, гдје је публика понудила нова, алтернативна рјешења, која су глумци потом одиграли.