Посјета делегације из Чешке нашој школи

У склопу обиљежавања Дана општине Прњавор, прошле недеље су гости из нашег побратимског града Босковице посјетили и ЈУ Гимназија Прњавор. Обишли су школу, упознали се са начином функционисања образовног система наше земље, те са директорицом школе размјенили искуства на том пољу.

Ову посјету смо искористили и за договор око будуће сарадње на пројекту eTwinning чија је реализација планирана у току наредне школске године. Припреме су већ у току: професорице Љиљана Панић и Мартина Шихова су оформиле групе ученика првих и других разреда који су размјенили презентације са својим подацима, те започели са израдом нових презентација на тему медија.

Начелница града Босковице, госпођа Хана Недомова, изразила је жељу да се обнове везе између школа наша два града које су постојала у рпошлости, те да се поново почне са програмом размјене ученика у циљу бржег и квалитетнијег повезивања наших општина, односно земаља.