ДАВИД ПРГОЊИЋ НА КАМПУ ОМЛАДИНЕ ЦКРС

Давид Пргоњић, ученик трећег разреда друштвено-језичког смјера, је присуствовао Кампу омладине Црвеног крста Републике Српске, који је одржан у периоду од 10. до 14. августа 2022. године у Ријечанима код Модриче.

Камп омладине је окупио 45 средњошколаца из више градова и општина Републике Српске, а они су протеклих дана имали прилику да кроз интерактивну методологију рада прошире своје знање и стекну нове вјештине кроз учење о дисеминацији, значају и вриједностима Црвеног крста, о солидарности са младима, првој помоћи и менталном здрављу, о заштити животне средине и здравља (репродуктивно здравље, болести зависности, трговини људима, безбједности на Интернету и друго).

Учесници кампа су показали завидно знање у областима чијим предавањима су присуствовали кроз курсне цјелине, које су држали искусни инструктори Црвеног крста Републике Српске.