ОБИЉЕЖАВАЊЕ СВЈЕТСКОГ ДАНА ПРВЕ ПОМОЋИ

Поводом Свјетског дана прве помоћи, који се сваке године обиљежава друге суботе у септембру, Давид Пргоњић, ученик трећег разреда друштвено-језичког смјера, је 9. септембра 2022. године одржао предавање ученицима који су заинтересовани за учешће  у организацији Омладина црвеног крста, која дуги низ година дјелује у нашој школи.

На Свјетски дан прве помоћи организације Црвеног крста широм свијета настоје да скрену пажњу колико је важно познавање прве помоћи  за сваког појединца и за друштвену заједницу.

Давид је упознао ученике са опремом за прву помоћ, а затим су учили о врстама рана и начинима на који се санирају. Ученици су имали прилику и да сазнају како изгледа детаљан преглед тијела, као и реанимација одрасле особе и бебе.

Кроз оваква и слична предавања наши ученици обнављају или стичу нова, за живот корисна знања пружања прве помоћи.