КОНКУРС ЗА НАЈЉЕПШИ ЋИРИЛИЧКИ РУКОПИС

под називом

„Најљепши ћирилички рукопис“

поводом Међународног дана матерњег језика

Одабрани текст је потребно преписати писаним ћириличким рукописом (на једној страници бијелог папира, без видљивих линија, формат А4, хемијска оловка или наливперо, плава или црна боја, на полеђини подаци о аутору рукописа)

Један учесник може учествовати са једним радом.

Конкурс је отворен од 02.02.2023. године до 16.02.2023. године.

Радове лично доставити до 16. фебруара 2023. године школском библиотекару ЈУ Гимназија Прњавор.

За прва три мјеста додјељују се пригодне награде, а аутори најљепших рукописа ће бити позвани да учествују у конкурсу за најљепши ћирилички рукопис под називом „Језик наш насушни“.  Конкурс организује ЈУ Народна библиотека Градишка у сарадњи са Вуковом Задужбином, огранак Градишка.

ТЕКСТ

Чувајте, чедо моје мило, језик као земљу. Ријеч се може изгубити као град, као земља, као душа. А шта је народ изгуби ли језик, земљу, душу?

Не узимајте туђу ријеч у своја уста. Узмеш ли туђу ријеч, знај да је ниси освојио, него си себе потуђио. Боље ти је изгубити највећи и најтврђи град своје земље, него најмању и најнезначајнију ријеч свога језика.

Библиотекар

Љиљана Панић, проф.