Гимназијалци погледали филм „Олуја“

Ученици наше школе су јуче погледали филм „Олуја“, који је приказан у Центру за културу.

Овај  филм је мотивисан прогоном и етничким чишћењем Срба из Републике Српске Крајине. Радња филма је заснована на догађајима из љета 1995. године и прати више драмских ликова.

Изузетно емотиван, филм изазива буру емоција код гледалаца. Међу главним јунацима су и дјеца која су страдала, што изазива још већу језу и непријатност током гледања. Поред историјских чињеница, које чине документарну основу, филм је испуњен напетом драмском радњом и односима међу ликовима.

У току пројекције чули су  се непријатна тишина и уздаси, што доказује да овај филм никог од присутних није оставио равнодушним. То су доказала и лица људи који су изашли из сале, као и коментари наших ученика, од којих преносимо само неке: „филм препун бола“, „емотиван, драматичан“, „Емоције представљене филмом су сирове и тако истините, вјеродостојне, да ми који нисмо то проживјели можемо осјетити дјелић патње.“

Ово је филм који треба да нас подсјећа на трагичне догађаје из прошлости, али уједно нам даје и наду за бољу будућност.