ИЗЛОЖБА „БАН СТЕФАН II КОТРОМАНИЋ (1322 – 1353): 700 ГОДИНА ОД ПОЧЕТКА САМОСТАЛНЕ ВЛАДАВИНЕ“

Ученици другог разреда општег и друштвено-језичког смјера ЈУ Гимназија Прњавор, у пратњи професорице Санде Кривдић и директорице Дајане Остојић, посјетили су изложбу „Бан Стефан II Котроманић (1322 – 1353): 700 година од почетка самосталне владавине“, која је отворена 07. марта 2023. године у Народној библиотеци Прњавор.

Аутор изложбе посвећене овом значајном владару средњовековне Босне је ма Дејан Дошлић, виши асистент на Филозофском факултету Универзитета у Бањалуци, који је нашим ученицима и ученицима ЈУ Музичка школа „Константин Бабић“ одржао историјско предавање и провео их кроз изложбу.

Изложба обухвата све најважније сегменте из живота и владавине бана Стефана II – његово породично стабло, територијално ширење и јачање средњовековне Босне, економски раст државе, значајну Стонску повељу, као и (не)познате феномене из овог периода: ко је био светац заштитник Босне, шта је представљала Црква босанска и ко су били добри Бошњани.

Захваљујемо се Народној библиотеци Прњавор на позиву и сарадњи, која ће се свакако наставити и у наредном периоду!