Шта кажу психолог и психијатар о менталном здрављу?

У четвртак, 6. децембра, у нашој школи је одржано предавање на тему „ Ментално здравље и алкохолизам“. Предавање су одржале дугогодишње сараднице наше школе, психијатар Гордана Креховски и психолог Сњежана Зоран, раднице Центра за ментално здравље у Прњавору. Наиме, ученици трећих и четвртих разреда су имали прилику да прошире своја знања на поменуту тему, као и да чују искуства која су са њима подијелили наши предавачи.

Циљ овог предавања је било додатно информисање ученика о процесу њиховог одрастања, проблемима са којима се сусрећу, као и начину на који се ти проблеми могу ријешити.

Психолог и психијатар су својим предавањем настојали ученицима приближити важност менталног здравља, као и исправног поступања при лијечењу, уколико дође до нарушавања истог.

Надамо се да ће ученици након овог искуства постати за нијансу мудрији и да ће се брига о менталном здрављу подићи на виши ниво.