СТИХОВИМА ДО НАГРАДЕ

Неда Васић, ученица другог разреда наше школе, овог децембра је постала добитница друге награде на литерарном конкурсу, расписаном поводом 17. међународног фестивала поезије за дјецу и младе. Наиме, задатак је био написати и послати три пјесме инспирисане збирком „ Тражим помиловање“ , наше познате пјесникиње, Десанке Максимовић. Како Неда каже, њена дугогодишња љубав према поезији нагнала ју је да окуша срећу и узме учешће на поменутом конкурсу.

„ За све“ , „ Свима“ и „ Наставите даље“ – пјесме су којима је Неда освојила престижну,  другу награду.

Неди желимо много успјеха у даљим авантурама, са пером у руци. Да никада не одустане од писања и да ово буде само једна у низу награда, које ће прихватити својим длановима. У наставку можете прочитати једну од пјесама које су Неди донијеле награду:

Наставите даље

У рату ратују сви,

И они криви и невини.

Голи живот везују за сламку,

Убијају и за једну марку.

Без милости и без страха,

Руше све из једног маха.

За собом не остављају наду,

Само мртве овце у стаду.

И на крају се не зна ко је крив,

Јер на крају нико не остаје жив.

Само остају без душе тијела,

И ту се завршава прича цијела.

Васић Неда, II2