ОБИЉЕЖЕН СВЈЕТСКИ ДАН ОСОБА СА ДАУНОВИМ СИНДРОМОМ И ДАН ШУМА

Широм свијета 21. март се обиљежава као Међународни дан особа са Дауновим синдромом, а то је уједно и Међународни дан шума. Како то обично бива, и ове године су ученици наше школе на симболичан начин обиљежили овај дан, али и скренули пажњу на значај очувања шума.

Наиме, ученици Гимназије су се окупили испред Дневног центра „Невен“ одакле су, заједно са дјецом из центра, прошетали улицама Прњавора носећи шарене балоне као симбол различитости.

Након тога, колона се упутила у yлицу Вука Караџића, гдје су, у част Међународном дану шума, ученици заједно са својом директорицом, Љубинком Станић, и професорицом Мирјаном Сарић, те радницима шумарског предузећа засадили дрворед од 70 стабала липе.

Ова акција је организивана на иницијативу Савјета ученика, а у њој су учествовали наши матуранти и ученици других разреда.

Задовољство због тога што су били дио овако племенитог догађаја ученици нису крили, а ми напомињемо да различитост и природу треба његовати сваког дана, а не само 21. марта.