Наши ученици на сајму иновација „Тесла фест“ у Новом Саду

На 29. Међународном фестивалу иновација, знања и стваралаштва ТЕСЛА ФЕСТ, одржаном у Новом Саду од 12. до 15. октобра 2015. године, учествовало је око 150 излагача из Руске Федерације, Кине , Бугарске, Хрватске, Републике Српске и Србије.

Савез иноватора РС је организовао учешће ученика из 8 школа РС и 9 својих чланова, који су се веома успјешно и запажено представили са 43 експоната, за која су додјељена 44 признања.
Гимназијалци из Прњавора, предвођени професором Александром Ристићем, остварили су фантастичан резултат освојивши прву, двије друге и трећу награду.
Прву награду са пројектом antiFlood, освојили су: Никола Новарлић, Драгош Стругар и Лука Јанковић.

Друге и трећу награду са пројектима LocationSmartAlarm, SmardDJ Player и e-uprava, освојили су Павле Јанковић, Ненад Вујасиновић и Гаврило Продановић.