ПРЕДАВАЊЕ О ТОЛЕРАНЦИЈИ

Традиционално, у нашој школи је одржано предавање на тему толеранције у свим првим разредима. Школа сваке године практикује ово предавање на часу одјељенских заједница, а ове године је предавање организовано у склопу пројекта „Мјесец средњошколаца“ Локалног тима АсуБиХ-а Прњавор. Пројекат се реализује захваљујући подршци BHRI, који спроводи IOM, уз финансијску подршку USAID-a.

Такође, у склопу предавања анализирана је и анкета о насиљу коју су радили ученици, као и родитељи. Предавање су одржале ученице IV-1 разреда, Анастазија Шимић и Дајана Башић. Ученици су имали прилику да се опширније упознају са овом темом, а циљ овог предавања ја подизање нивоа толеранције, као и боље разумијевање и прихватање људи који су другачији од њих.