ТО НИСАМ ЈА

Ученици наше Школе имали су прилику да у сриједу, 19. 2, погледају одличну представу коју су извели чланови драмске сцене СПКД „Просвјета“. Представа под називом То нисам ја изведена је у склопу пројекта Млади као снага промјене, а бави се темом која посљедњих година постаје све актуелнија, а то је сигурност младих на интернету.

Током 35 минута, колико представа траје, глумци су указали на то колико млади могу запоставити свој социјални живот, пријатеље и породицу због „виртуелног живота“, да могу развити класичне симптоме зависности као и то да њихово повјерење може бити искоришћено на најстрашнији начин. Представа је оставила снажан утисак на све гледаоце, како због одличне глуме младих глумаца која је код свих присутних изазвала снажну емотивну реакцију, тако и због интерактивног карактера. Наиме, ученици из публике су, након извођења представе, имали прилику да се укључе и да кроз разговор изнесу своја искуства и утиске о виђеном. Сви су се сложили у мишљењу да интернет, поред бројних предности, крије и многе опасности, којима су посебно изложени млади и дјеца.