ОБИЉЕЖАВАЊЕ ШКОЛСКЕ СЛАВЕ

Јуче у ЈУ Гимназија Прњавор Савиндан обиљежен скромније него претходних година, у складу са препорукама Министарства просвјете и културе и Института за јавно здравство Републике Српске.

Дан раније је у просторијама Центра за културу Прњавор одржана Светосавска академија у организацији Српске православне црквене општине Прњавор и СПКД „Просвјета“ у којој су учествовали и ученици наше школе.

У част првог српског просвјетитеља, у школи је уприличен традиционални славски обред на којем су, поред радника наше школе, присуствовали и радници Центра средњих школа „Иво Андрић“ Прњавор.

Значај просвјетитељства је ученицима истакнут кроз часове редовне наставе у виду презентације и предавања о животу и раду Светог Саве, првог српског архиепископа, светитеља и заштитника просвјетних установа.