ПРЊАВОР У КОЛУ – ДЈЕЦА У КОЛУ

Ове године, манифестација Прњавор у колу, у организацији СПКД „Просвјета“ Прњавор, намјењена је дјеци.

У сарадњи са ЈУ Основна школа „Бранко Ћопић“, ЈУ Центар средњих школа „Иво Андрић“ и ЈУ Гимназија Прњавор око 200 дјеце је заиграло Влашко коло, Ужичко коло и Моравац. Нашу школу су овом приликом представаљали ученици одјељења I1 и I2.

У овом кратком периоду, дјеца су осјетила ритам традиционалних кола и држећи се за руке вјежбала најигранија кола. Са осмјехом су пратили руководиоце Бојана Малбашића и Драгану Игњатић и увјерили се да сви можемо играти кола која су нам у крви, те тако допринијети очувању и преношењу традиције и културе.

Манифестација, која се одржава већ трећу годину, подржана је од стране Министарства просвјете и културе Републике Српске.

Захваљујемо се СПКД „Просвјета“ Прњавор на позиву за сарадњу!

Била нам је задовољство учествовати у једној оваквој манифестацији!