ЉУБИЧАСТИ ДАН – ДАН ПОДРШКЕ ОСОБАМА ОБОЉЕЛИМ ОД ЕПИЛЕПСИЈЕ

Након одслушаних предавања на тему епилепсије на часовима одјељењске заједнице, које је за ученике четвртог разреда одржала библиотекар Школе Љиљана Панић,  матуранти и радници наше установе су и ове године ношењем љубичасте гардеробе или тракица, као и пуштањем љубичастих балона изразили своју подршку особама обољелим од епилепсије и на овај начин обиљежили Љубичасти дан, тј. Purple Day.

Овај дан обиљежава се 26. марта посљедњих петнаест година на иницијативу дјевојчице по имену Кесиди Меган из Канаде, која је због осјећања усамљености и неразумијевања жељела да покаже другима да „није другачија зато што је болесна“.

Овај датум је проглашен даном подршке особама обољелим од епилепсије, јер је то дан када је Кесиди јавно изразила жељу да свима говори о својој болести и да објасни да се обољели не разликују од других.

Ширењем знања о епилепсији, рушимо предрасуде!