ОСНОВНИ ПРИНЦИПИ ЗДРАВЕ ИСХРАНЕ

Бивша ученица ЈУ Гимназија Прњавор, а сада студент завршне године Универзитета у Бечу (смјер Наука о исхрани), Марија Максимовић, 25. и 26. фебруара 2020. године одржала предавања на тему „Основни принципи здраве исхране као неодвојивог дијела здравог начина живота“.

Ова предавања су одржана у склопу пројекта Живјети здраво који се ове школске године спроводи у нашој школи. Марија је у свом предавању истакла важност здраве исхране и редовне физичке активности што су два основна предуслова за здрав и квалитетан живот, упозорила на могуће ризике и посљедице нездравог начина живота, дала приједлоге здраве ужине и скренула пажњу на негативан утицај појединих маркетиншких порука на избор намирница.

Ученици су након предавања изјавили да им је било јако занимљиво и поучно, а неки си искористили прилику да се детаљније распитају о трофологији и могућностима студирања исте.